Konteinerstādi - Stādīt augus var no sala līdz salam!

Drukāt

Zaļais Serviss nodarbojas galvenokārt ar konteinerstādu tirdzniecību, tas nozīmē - pirms stāds nokļūst tirdzniecībā, tas tiek iepodots attiecīga lieluma konteinerā - podā vai auduma maisā.

Ir divu veidu stādi - kailsakņu stādi un konteinerstādi.
Konteinerstādiem ir savas priekšrocības - tos var stādīt arī sausā un karstā laikā, ziedēšanas laikā, to sakņu sistēma mazāk tiek traumēta stādīšanas procesā - augs neizjūt spēcīgu pārstādīšanas stresu.
No laika gala cilvēkiem ir radies priekšstats, ka augus var stādīt tikai pavasarī un rudenī, tā ir taisnība vienīgi, ja runājam par kailsakņu stādiem. Kailsakņu stādus stāda pavasarī un rudenī, bet visu pārējo veģetācijas periodu, var stādīt konteinerstādus. Šeit vietā būtu iegaumēt mūsdienīgu saukli - Stādīt augus var no sala līdz salam!

Konteinerstādiem ir viens mīnuss – tie ir dārgāki kā kailsakņu stādi, jo iepodošana, pats konteiners un citi faktori, palielina izmaksas.

Bet tas atmaksājas, jo augus var stādīt jebkurā laikā, ieaugšanās procents ir augstāks, kā arī pircējam ir ērtāka stāda pārvietošana. Atvedot stādu mājās, tas uzreiz nav jāizstāda, bet varam tam meklēt piemērotāko vietu, pārliekot podu no vienas dobes uz otru, kā arī veidot vizuālas kompozīcijas, līdz īstā vieta atrasta.