Jūs esat šeit:

2010. gada sezonā piedāvāsim lielāka izmēra krūmu konteinerstādus

E-pasts Drukāt PDF
Kokaudzētava

Pašlaik tiek papildināts un precizēts jaunais lapu koku, krūmu un skujkoku sortimenta katalogs 2010.
Vērojot norises iepriekšējos gados, uzklausot pircēju un apzaļumotāju vēlmes, pagājušajā gadā esam piestrādājuši pie tā , lai mūsu kokaudzētavā varētu iegādāties krūmus lielākos konteineros. Krūmu un koku dižstādi Latvijā pārsvarā tiek ievesti no Vācijas, Polijas, bet mūsu kokaudzētava ir gatava Latvijas tirgum piedāvāt mūsu pašu audzētus gan koku, gan krūmu dižstādus jeb solitera augus.


Lielākoties vietējos dižstādus var iegādāties tikai pavasarī, rudenī kā kailsakņus. Vasaras vidū ir problēmas ar lielu augu pārstādīšanu izrokot tos no grunts. Liela iespēja, kad tādi stādi var neieaugties. Klients, nopērkot stādu, vēlas, lai tas augtu un ziedētu  nevis nomestu lapas vai sāktu kalst.
Mēs šo problēmu risinām, audzējot, kokus un krūmus lielākos konteineros. Jau vairākus gadus Zaļenieku kokaudzētavā var iegādāties lapu koku dižstādus. Pieminēsim tikai dažus lapu koku potējumus. Nerunāsim par sugām- par tām citreiz.  Piedāvājam lazdas 'Fuscorubra', sarkans lapojums, 110l vai 250l tilpumos jeb C110 un C250 konteineros. Lieli līdz 3m augsti, veidoti skaisti stādi. Šādi sagatavotus stādus var stādīt no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Skaisti  dižstādi mums ir vēl šādos segmentos- Acer platanoides „Globosum", konteineri pat līdz 150l, potējuma augstumi sākot no 50cm līdz 3m, 4-5 gadi audzēts, attīstīts vainags. Piedāvājam Betula pendula "Crispa" C45, H:4m un Betula pendula ‘Youngii" arī ar dažādiem potējuma augstumiem -lielakais pat līdz 3m, līdz 150l lielos konteineros. Daudz nokareno gobu Ulmus glabra 'Camperdawnii' līdz 150l konteinerstādi. Krājumā lieliski Sorbus aucuparia ‘Pendula"un Sorbus aucuparia „ Pendula Variegata" dižstādi -C90, C150. Tiešām skaisti veidoti nokareni vainagi, fantastiski dižstādi. Šeit neuzskaitījām visus dižstādus koku grupā , ko piedāvā mūsu kokaudzētava.
Par krūmu dižstādiem. Šeit soliteraugu sortiments ir krietni papildināts, faktiski izveidots jauns piedāvājums. Varam piedāvāt lapu krūmu dzīvžogu stādmateriālu jau no lieliem stādiem, kas audzēti konteineros. Rezultāts- skaists dzīvžogs. Stādi šādos segmentos: Berberis thunbergii ‘Atropurpurea' C7, H:1m (formēts); Cornus alba ‘Argenteomarginata', C7, C10, H:1,5; Cornus alba ‘Aurea" C7, H:1m;Cotoneaster lucidus  C8, H:1,5m; Philadelphus coronarius  C8:, H:1m; Physocarpus opulifolius ‘Diabolo'; Physocarpus opulifolius ‘Luteus" C8, C10, H:1,5m; Rosa rugosa C8, H:1m;  Spiraea x vanhouttei C10, H:1-1,5m. Atbraucot uz mūsu kokaudzētavu, mūsu speciālisti varēs palīdzēt ar padomu, kā labāk izveidot dzīvžogu.  Var to veidot jauktu, kas labi izskatās visu sezonu. Krāšņās lapas mijas ar dažādu ziedēšanas laiku. Rezultātā -prieks no pavasara līdz rudenim.
Skaisti krūmi kā solīteraugi. Iepriekš tradicionāli lapu krūmus apzaļumotājiem piedāvājām 2l un 3l konteineros. Šogad piedāvāsim arī lielāka izmēra lapu krūmu konteinerstādus. Hortenzijas -gan kokveida, gan skarainās lielākos podos ar jau veidotiem vainagiem. Tādu krūmu iestādot, rezultāts uzreiz redzams un prieks visiem. Piedāvāsim šādas šķirnes- Hydrangea paniculata  ‘Grandiflora', ‘Pee Wee' C8,C10, H:1m; Hydrangea arborescens  ‘Grandiflora', C10, H:1m. Lielākos konteineros būs pieejamas arī veigēlas. Veigēlu šķirnes 'Bristol Ruby' ,'Eva Rathke', Purpurea', arī lielākos konteineros C10,C15 H:1-1,5m. Plūškoki ar košām lapām -labs akcents vientuļā dārza stūrī vai kā soliters centrālajos stādījumos. Sambucus nigra „Aurea' C10, C20, H: 1-1,5m; Sambucus nigra ‘Albovariegata' C10, C20 , H:1-1,5m.
Pašlaik tiek papildināts un precizēts jaunais lapu koku, krūmu un skujkoku sortimenta katalogs 2010. gadam. Visus šos jaunumus varēsiet apskatīt mūsu mājas lapas sadaļā - sortiments. Vēl jāpagaida.