Jūs esat šeit: Dārza augi, kopšana Nokarenās jeb sēru formas

Nokarenās jeb sēru formas

E-pasts Drukāt PDF

Āra bērzs (Betula pendula) `Youngii` - neliela auguma koks ar sīkiem, smalkiem dzinumiem. Bērzs lepojas arī ar slaidu stumbru un dekoratīvu mizu.
Parastais pīlādzis (Sorbus aucuparia) `Pendula` - šī koka zari ir izliekti viļņoti nokareni, ja vainags netiek veidots, zarojums izveidojas skrajš.

Blīgzna (Salix caprea) `Pendula` - zarojums taisns, tiecas uz zemi, lapas palielas. Vēl viens vītols, ko plaši audzē kā sēru formu, ir gludmalu kārkls (Salix integra) `Pendula` ar iegarenām lapām, šauru, nokarenu vainagu un vītola šķirne `Kilmarnock`, kas veido plašu lietussarga formas vainagu un šķirne `Curly Locks` ar dekoratīvi izlocītiem dzinumiem. Vītolu nokarenajām formām vainags ir spēcīgi un regulāri jāapgriež, lai veidotos spēcīgs jaunais pieaugums. Iespējams, ka pie zemes parādās spēcīgi augoši mežeņi, tie ir jālikvidē. Vītolu liels pluss, protams, ir pievilcīgie pūpoli pavasarī, lai gan pēc lieluma ne tik diži kā citām sugām savvaļā.
Goba (Ulmus glabra) `Camperdown` veido spēcīgu, plašu lietussarga vainagu, kas arī prasās pēc veidošanas, lai būtu simetrisks un blīvs. Gobai labi izceļas ziedi, kas veidojas pavasarī pirms lapu plaukšanas. Lielās, raupjās lapas vainagā veido izcilu rotaļu vietu un paslēptuvi.
Purpura ābele (Malus purpurea) `Pendula` veido līganus, tievus, nokarenus zarus, kas skaisti šūpojas vējā, tumši sarkanu lapojumu ar rozīgiem ziediem pavasarī un sarkanīgiem, maziem ēdamiem ābolīšiem rudenī. Katrā sezonā ābelei ir kāds dekoratīvs akcents, kas priecē ne tikai acis, bet arī vēderu.
Zeltzaru vītols (Salix chrysocoma) ir paliels koks, kura jaunie dzinumi sasniedz pat vairāk kā 1m garumu, tie ir lokani, dzeltenīgi, īpaši koši tie izskatās ziemas sniegā un vējainā laikā. Šis augs labi izskatās pie ūdens baseiniem.
Kokveida karagana (Caragana arborescens) `Pendula` ir krūms ar sīkiem ērkšķiem, vainags ar drukniem zariem, kas iet stāvus uz leju, sīks, salikts lapojums, mazi dzelteni ziediņi un zaļas pākstis vasaras otrā pusē. Gan jāveido vainags, to apgriežot pavasarī, gan jāuzmana, lai neveidojas sakņu atvases.
Parastais osis (Fraxinus excelsior) `Pendula` der lielāka mēroga apstādījumiem, stāvs stumbrs ar gariem pārkareniem zariem un palielām, saliktām lapām. Prasīga kultūra gan pēc gaismas, gan labām augsnēm.
Ja patīk īpatnējas formas skuju koki, tad var izvēlēties nokaru formu lapegles, kam ir mīkstas skujas pušķos, kas rudenī dzeltē un birst, ne velti tās sauc arī par skujmetēm.
Eiropas lapegle (Larix decidua) `Pendula`
Japānas lapegle (Larix kaempferi) `Steef`s Weeping` - tievi, stāvi nokareni zari, uz kuriem skujas sakārtotas pušķos, nedaudz iezilganas krāsas skujām.
Parastā egle (Picea abies) `Inversa` - vairākus metrus augsta šķirne ar tumši zaļām skujām, dzinumu gali un koka galotne nokarena.
Parastā egle(Picea abies) `Frohburg` - forma ar nokareniem zariem un koši zaļām skujām.