Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Dobelē notiks ābolu svētki

Dobelē notiks ābolu svētki

E-pasts Drukāt PDF

6. oktobrī pirmoreiz Latvijā tiks svinēti vēl nebijuši svētki, kad godā tiks celts ābols - sulīgais, gardais un veselīgais auglis.

Dobele, kuru jau dēvē par ābolu galvaspilsētu, ir nudien pelnījusi kļūt par Ābolu festivāla norises vietu. Pilsētā ir senas ābolu audzēšanas tradīcijas, un arī pašlaik Latvijas Valsts augļkopības institūta dārzos aug 600 dažādas ābeļu šķirnes un hibrīdi.

 

Svētki sāksies ar iepirkšanos zemnieku labumu tirgū. No pulksten 10 Tirgus laukumā varēs iegādāties zemnieku audzēto un pārstrādāto produkciju, augļu koku un ogulāju stādus.

Pulksten 11 notiks Ābolu Ābola atklāšana, Ābolu ordeņa pasniegšana, ābolu un sulu degustācija, ko piedāvās Latvijas Valsts Augļkopības institūts. Būs arī ābolu sulas spiešana ar lielo sulu spiedi individuālajiem ābolu audzētājiem, ābolu "zaptes" vārīšana, lielākā ābola svēršana. To visu papildinās koncerti, atrakcijas un citas izdarības.

Dobeles Amatu mājā būs aplūkojama fotoizstāde "Kukaiņi un augļaugi".

Svētku noslēgumā pulksten 18 kultūras namā varēs noskatīties R. Blaumaņa komēdiju "Trīnes grēki", ko izrādīs Liepājas Tautas teātris.